B1 szintű angolnyelv-tudás szükséges
Igen, fontos kimondani amit gondolunk, de nem mindegy, hogyan tálaljuk a mondandónkat, mennyire egyoldalú álláspontot képviselünk vagy milyen hatást keltünk a másik félben. Az őszinteség nem mindig kifizetődő, ha a másik fél legyőzése a cél, mert ez sértettséget és ellenséges érzelmeket szül. Viszont saját érdekeinknek képviselete nélkül nem tudunk jó kompromisszumokat sem hozni.
» A találkozó végére a résztvevők olyan nyelvi paneleket sajátítanak el, amitől nyelvtudásuk folyékonyabb, magabiztosabb, egyszersmind célirányosabb lesz egy megbeszélés vagy vita során.
» Elkerülhetővé válnak a kínos, félreértésekhez vezető megszólalások, a szándék nélküli udvariatlanságok.
» A résztvevők nemcsak nyelvileg tudnak fejlődni, hanem az idegennyelv-használat kultúrájába is betekintést kapnak, ahol nem a nyelvtani szabályok megsértése a legnagyobb baki.
» Ezeket a nyelvi eszközöket magyarul is tudják használni, ha konstruktívabb, empatikusabb tárgyalási kultúrát szeretnének meghonosítani.
Hogyan tudunk ebben jó egyensúlyt teremteni és elkerülni, hogy agresszív akarnoknak látszódjunk, vagy éppen hogy úgy tűnjünk, hogy velünk mindent meg lehet csinálni?
A találkozó kommunikációs helyzetgyakorlatokon keresztül ad néhány támpontot a sikeres kommunikációhoz és az egészséges vitakultúrához.
Hosszú évek nyelvtanári tapasztalatával tanárképző trénerként dolgozom itthon és nemzetközi színtéren is, és egyre inkább kérnek fel egész oktatási intézmények szervezetfejlesztési feladatára.
Szeretek a menedzsmenttel dolgozni, közösen ráébredni berögződött, de már idejétmúlt gyakorlatokra, amik helyett új struktúrákat tudunk közösen kialakítani. Jó látni, a kommunikáció tudatos megváltoztatása milyen gyors eredményeket tud hozni és nem csak hatékonyabb, de megelégedettebb munkatársakat is tud eredményezni.
Az általam ajánlott minitréningek ebből a tapasztalatból merítkeznek.