Sokan érezzük, hogy kemény feladat jó döntéseket hozni és a döntéshozatal felelősségét viselni. Nem csak a döntések következményei lehetnek riasztóak, de az is, hogy hogyan reagálnak majd az érintettek és mennyi támogatásra vagy éppen ellenállásra számíthatunk.
» A találkozó végére a résztvevők betekintést nyernek egy olyan döntéshozatali technikába, amelyet számos nemzetközi cég alkalmaz felsővezetői szinten (pl. British Airways, IBM, Siemens).
» Megtapasztalják a különbséget olyan döntéshozatalok között, ahol egyrészt egyéni vélemények és érdekek ütköznek, másrészt mindezt úgy, hogy egy adott pillanatban minden résztvevő azonos szempontot képvisel.
» Eszközt kapnak egyéni vagy csoportos, illetve személyes vagy szakmai döntések menedzseléséhez.
» Elkezdjük kialakítani azokat a készségeket, amelyek szükségesek az ilyen típusú döntéshozatalhoz.
A betekintő egy olyan technikával ismertet meg, amely segít minden lehetséges oldalról értékelni a helyzetet a döntés előtt, egyúttal kiveszi a konfliktus lehetőségét a döntéshozók csapatából.
Közösen felpróbáljuk Edward de Bono gondolkodó-kalapjait, amelyek segítségével jó hangulatú, kreatív és felelősségteljes döntések születhetnek.
Hosszú évek nyelvtanári tapasztalatával tanárképző trénerként dolgozom itthon és nemzetközi színtéren is, és egyre inkább kérnek fel egész oktatási intézmények szervezetfejlesztési feladatára.
Szeretek a menedzsmenttel dolgozni, közösen ráébredni berögződött de már idejétmúlt gyakorlatokra, amik helyett új struktúrákat tudunk közösen kialakítani. Jó látni, a kommunikáció tudatos megváltoztatása milyen gyors eredményeket tud hozni és nem csak hatékonyabb, de megelégedettebb munkatársakat is tud eredményezni.
Az általam ajánlott mini-tréningek ebből a tapasztalatból merítkeznek.