Az elmúlt években megismertük és átéltük a home office világát. A kényszerhelyzet következtében gyors és határozott lépésekre és változtatásokra volt szükség. Teljes szemléletváltás és más hozzáállás kellett ahhoz, hogy a felmerülő akadályokat sikeresen átvészeljük.
Ma már sok tapasztalat, megélt helyzet, vicces vagy éppen kellemetlen szituációk és persze megoldott problémák színesítik a home office tudástárát.
Mégis van még mit megosztanunk egymással, tudunk még tanulni egymástól, van hová fejleszteni az eddig megszerzett tudásunkat, van mit csiszolnunk ahhoz, hogy jobban megértsük egymás munkavégzési folyamatát, tempóját, ritmusát.
Számtalan kérdés vetődik fel az otthoni munkavégzéssel kapcsolatban:
» Miért jó és kinek jó az otthoni munkavégzés?
» Ki alkalmas arra, hogy home office-ban dolgozzon?
» Mely munkakörök esetén nem megy a teljes home office munkavégzés?
» Vajon miért vannak olyan vezetők, akik nem nézik jó szemmel az otthoni munkavégzést? Mik lehetnek az okok?
» Mik azok a szabályok , amiket érdemes betartania a munkáltatónak ahhoz, hogy a home office-ban végzett feladatok és azok eredményei mindenkiben jó érzést és elégedettséget keltsenek?
» Mik lehetnek a tévhitek vagy a téves jelek az irodai környezetben?
» Mit nyújt és milyen előnyökkel jár a munkavállaló és a munkáltató számára, ha a mindennapi munkavégzés otthoni környezetben valósul meg?
A fenti kérdések feldolgozása és a válaszokban történő elmélyülés mentén olyan látásmódot alakíthatunk ki, mely nemcsak saját életünkre, hanem környezetünk (kollégáink, beosztottjaink) életére is pozitív hatást gyakorolhat.
Ha megkérdik tőlem, mivel foglalkozom, a legegyszerűbb válaszom: az emberekkel.
Szerencsés vagyok, hiszen az elmúlt években szakmai vezetőként és trénerként nagyon sok különleges emberrel ismerkedhettem meg.
Sokaknak segíthetek, adhatok tanácsot; vezethetem, kísérhetem saját útjukon. Figyelhetem kísérletezéseiket, felfedezéseiket; vagy beszélgethetek velük szakmai, módszertani kérdésekről és elemezhetünk munkahelyi élethelyzeteket.
Hiszek a félelem és gátlások nélküli oktatásban, valamint képzésben; az örömteli, életteli tanítási és tanulási folyamatokban, a kreativitásban, a teljes odafigyelésben, az emberséges és megértő kollegiális viszonyban, az empatikus és elfogadó hozzáállásban.
Az általam készített oktatási tananyagok, kurzusok, workshopok, előadások mutatják meg leginkább, hogy ki vagyok én.:)