Mit gondolsz? Felnőtt fejjel nekiállni a nyelvtanulásnak őrültség, vagy életed legjobb döntése lenne?

Addig tanulj fiam, míg gyerek vagy és fog az agyad!” – ki ne hallotta volna ezt a tanácsot iskolás évei alatt, miközben leginkább arra vágytunk mindannyian, hogy nőjünk már fel végre, és ne kelljen tanulni.

Így emlékszel Te is?

Aztán, ahogyan telt-múlt az idő, rájöttünk, hogy nem abban a korban élünk, amikor a tanulást egy bizonyos életszakaszban el lehet hagyni.

Sőt!

Olvass tovább

8 hiba, amit kezdő nyelvtanulóként elkövethetsz

A távolságok csökkenésével a különböző nemzetek közti kommunikáció is gyakoribbá vált, így ma már mindenki egyetért abban, hogy legalább egy, de inkább kettő idegen nyelven beszélni kell.

Kezdő nyelvtanuló bárki lehet, így nem lehet csak fiatalokkal vagy idősebbekkel társítani a fogalmat kizárólagosan.

Amiről viszont egyetemesen érdemes említést tenni, az azok a hibák, amiket kezdő nyelvtanulóként sokszor elkövetünk.

Összeszedtük azt a szerintünk 8 leggyakrabban előforduló hibát, amibe nyelvtanulásunk kezdetén hajlamosak vagyunk beleesni.

Olvass tovább

Válasz az akár több 1000 €-t érő kérdésre – Mit tegyek, ha nekem nincsen nyelvérzékem?

Egyetértünk abban, hogy ha azt mondom: manapság elképesztően fontos idegen nyelveket tanulni?

Ha 10 szabadon választott, szembe jövő embernek feltennénk ezt a kérdést az utcán, 10 válaszolna határozott igennel, ebben teljesen biztos vagyok, mint ahogyan azt is majdnem biztosan tudom, hogy Neked is ez a véleményed.

Az viszont már sokkal megosztóbb lenne, ha azt a kérdést tennénk fel ezeknek az embereknek, hogy vajon bárki képes-e egy vagy több idegen nyelvet megtanulni?

Te mit gondolsz erről?

Olvass tovább

Gátlások a nyelvtanulásban és tippek, hogyan győzd le őket

A következő szituációt talán mindannyian ismerjük vagy személyes tapasztalatból, vagy mások példáján keresztül.

Egy adott szinten elsajátított idegen nyelvet szeretnénk használni egy osztálytermi, nyelviskolai, vagy valós élethelyzetben és bár fejben szinte minden megvan ahhoz, hogy a kommunikáció ne okozzon akadályt, valahogy mégsem tudunk egyről a kettőre lépni, és megszólalni.

Ez az esetek nagytöbbségében frusztrációhoz vezet, ami valójában nem az adott szituációra vonatkozik, hanem inkább saját magunkra, és a „Miért nem tudom ezt elmondani, hiszen már ezt rég tudom!” gondolatokkal ostorozzuk magunkat.

Nézzük meg, mi állhat ennek a hátterében.

Olvass tovább

Most megtudhatod, hogyan válassz nyelviskolát

Évről évre egyre többen jönnek rá arra, hogy a nyelvtanulás igenis fontos, és ahhoz, hogy elérjék a céljaikat, bizony legtöbb esetben nyelvet kell beszélniük.

Sokan megpróbálkoznak az önálló nyelvtanulással, de legtöbb esetben ez a próbálkozás egy bizonyos szinten elakad.

Ráadásul ebben az esetben senki nem kötelezi őket semmire, nincs időkorlát, a kifogások pedig egyre gyakoribbá válnak, míg végül az önállóan nyelvet tanulni vágyók feje felett a saját lustaságuk miatt megjelenik a „mission impossible” felirat.

Olvass tovább

Nem halaszthatod tovább a nyelvtanulást, ha egyetemre akarsz menni!

2020-tól kezdve senkit nem vesznek fel egyetemre legalább B2-es szintű, középfokú nyelvvizsga- bizonyítvány nélkül.

Lehet ezen bosszankodni, felháborodni, és órákon át vitatkozni… a felkészülést viszont nem lehet már tovább halogatni.

Ha a 2020 után szeretnél egyetemen tanulni, akkor még van esélyed elkezdeni felkészülni – nem hagyhatod már az utolsó pillanatra, mert gyakorlatilag ez az utolsó pillanat.

Ha a Te álmaidhoz egy diplomán keresztül vezet az út, ha Te is vágysz az egyetemista létre és mindenre, ami utána következik, akkor le kell küzdened a nyelvvizsga jelentette akadályt! De van egy jó hírem: ez nem feltétlenül lesz olyan nehéz, mint eddig gondoltad.

Olvass tovább